piątek, 16 grudnia 2016

Blogmas#5 Za co kocham święta i zimę?

Zima to naprawdę piękna pora roku, choć też ma swoje minusy.
Z zimą kojarzą mi się święta Bożego Narodzenia, piękny czas, spotkania z rodziną, kolędy itd.
Dzisiaj przedstawię wam kilka powodów, dlaczego kocham te obydwie rzeczy.

1. Przede wszystkim KLIMAT, który panuje w tym okresie. W sumie to samym trudno stwierdzić, co mamy na myśli mówiąc o klimacie świąt. Ale wiem, że każde święta, co roku, zapamiętuje się na zawsze.

2. ŚNIEG! Co to za zima bez śniegu? Choć w tym roku coś go brak, to nadal z niecierpliwością na niego czekam. Wierzę, że się w końcu pojawi. Chciałabym ujrzeć któregoś ranka białą pierzynę, która pokrywa dachy domów, gałęzie drzew, chodniki i drogi. Piękna, biała poduszka, dosłownie mówiąc. Przecież zwierzęta kładą się do snu zimowego. 
Śnieg jest też atrakcją dla dzieci, ale też dla osób starszych. Cudownie prezentuje się na zdjęciach. Tak nas cieszy, gdy idąc do szkoły w mroźny dzień i nie mając zbytnio dobrego humoru, on skrzypi pod naszymi stopami. 

3. FERIE! No przyznajmy się. Jedną z najbardziej cieszących rzeczy w tym wszystkim jest wolne - ferie świąteczne, a później jeszcze zimowe trwające dobre dwa tygodnie. Można wtedy w końcu odpocząć od nauki, poleniuchować sobie, spać do południa, spotykać się ze znajomymi, dla których nie miałeś czasu w semestrze, a nawet wyjechać gdzieś w góry, na narty czy snowboard. 

4. Zima to też czas noszenia sweterków i grubych skarpet. Jak ja to kocham! Wtulić się w kołdrę, ubrać jakiś naprawdę ciepły, świąteczny sweter od babci i mega milusie skarpetki. I tak sobie po prostu siedzieć, popatrzeć za okno, gdy już ciemno, na piękną choinkę, którą każdy ma w domu i popijać sobie jakąś herbatkę. Posłuchać może nawet muzyki, oglądnąć jakiś film, czy napisać dla was post. 

5. PREZENTY, nie tylko je dostawać, ale też wielką frajdę sprawia mi obdarowywanie nimi kogoś. Miło jest wiedzieć, że sprawiliśmy komuś przyjemność w postaci jakiejś rzeczy, czymś, czym się interesuje ta osoba itd.

6. ZAPACH PIERNIKÓW! Zdecydowanie musiało to się znaleźć w tej liście. Kto tego nie kocha, gdy kilka ostatnich dni przed świętami rozprzestrzenia się piękny zapach po całym domu, bo mama piecze pierniczki? Uwielbiam też palić świeczki zapachowe, np. właśnie o zapachu piernika lub cynamonu, który też mi się bardzo kojarzy z Bożym Narodzeniem.
Nie zapomnijmy też o choince. Pięknie ją czuć, taką prawdziwą, nie sztuczną. Jak to mówią: "Sztuczna choinka to sztuczne święta", choć ja się z tym w pełni nie zgadzam.

Chyba już wymieniłam takich sześć podstawowych rzeczy, dlaczego kocham zimę i święta :) 

Znalezione obrazy dla zapytania kolaż świąteczny

A wy za co je kochacie?