sobota, 5 stycznia 2019

Memories from 2018


W tym całym tłoku, pośpiechu, następstwach kolejnych wydarzeń z ostatnich dwóch miesięcy, ale także radości z już minionych świąt, sylwestra i nowego roku, jak mam w zwyczaju, zaniedbałam bloga.

Dzisiaj wracam, aby podsumować, wrócić do niektórych wspomnień z 2018 roku, o którym mogę powiedzieć, tyle, że chyba jak dotąd najlepszy w moim życiu.

Nie będę tu siać milionami zdjęć, bo będą one się tylko powtarzać z wcześniejszych wpisów albo z instagrama, sama nie mam ich też wiele, nie jestem osobą, która z jednego wydarzenia ma 1000 fotek w telefonie, co skutkuje potem brakiem pamięci. 

Może zacznijmy od tego, dlaczego sądzę ten zeszły rok za zdecydowanie udany? 
Może to zabrzmieć dość banalnie, ale wszystkie osoby, które też coś takiego spotkało, zrozumieją mnie. Jak mogłabym pominąć w tym poście osobę, która stała się w ciągu tak krótkiego czasu jedną z najważniejszych w życiu? A jest nią mój chłopak. Być może bez niego te ostatnie miesiące nie byłyby tak kolorowe. 


Otworzyłam się przede wszystkim bardziej na świat, poznałam wielu nowych ludzi, nabrałam doświadczenia i pewności siebie, której kiedyś mi brakowało, a to było zaledwie rok - półtora roku temu. Także dużo mu zawdzięczam. 

Według mnie szesnaste urodziny też są znacznym przełomem. W moim przypadku tak bynajmniej było. Ten etap dojrzewania, zmiany pod względem myślenia o niektórych rzeczach, samo zachowanie i charakter. Gdybym miała porównać siebie dzisiaj do siebie sprzed roku, myślę, że nie mogłabym uwierzyć w to, jak bardzo się zmieniłam i każda osoba, która zna mnie dość długo, też by powiedziała, że nie jestem tym samym człowiekiem.
Gdy wracam do starych zdjęć, to zawsze przywołują mi się też związane z nimi wspomnienia. Aż trudno zdać sobie sprawę z tego, jak z czasem wszystko potrafi się zmienić. Też tak macie?

Ale może powiem o ogólnych i tych ważniejszych faktach i zdarzeniach z 2018 roku.


Jak już dobrze wiecie - tańczę i nie jestem też na jakimś wielce dobrym poziomie, mimo że robię to już prawie dziesięć lat. Razem z moimi dziewczynami dajemy jednak z siebie wszystko i w tym roku, jak i w poprzednim, udało nam się coś wspólnymi siłami osiągnąć. Drugie miejsce w konkursie, w którym uczestniczą różne zespoły z Polski i to na pewno bardziej wybitne pod względem technicznym, jest czymś, o czym się nie zapomina.


Przede wszystkim skończyłam gimnazjum, odbył się komers, który będzie na pewno także niezapomniany, napisałam egzaminy bardzo dobrze i jako następną szkołę wybrałam liceum z kierunkiem politechnicznym z rozszerzoną matematyką, fizyką i informatyką, a z tych dwóch ostatnich przedmiotów jestem prawdziwą kałamagą hah. Choć prowadzę bloga, to nie mam żadnego pojęcia o komputerach itd. 
Oczywiście nowa klasa i ludzie, których bardzo dobrze przyjęłam i bardzo polubiłam.

Jednak wrócę może jeszcze do wakacji.
W tym roku nie miałam okazji być nigdzie za granicą, ale odwiedziłam razem z rodziną polskie morze, które uważam osobiście za przepiękne, a tak dawno już go nie widziałam, od kilku lat właściwie, więc ta wycieczka była dla mnie podwójną radością.


W te wakacje opiekowałam się również dziećmi na półkoloniach, było to bardzo ciekawe przeżycie i mogłam też bardziej właśnie się na nie otworzyć. Zawsze miałam problem z zajmowaniem się i dogadywaniem z nimi, ale bardzo miło spędziłam te dwa tygodnie pracy. Btw. to była moja pierwsza praca. 

Jeśli chodzi o to, jak spędziłam tegoroczne święta i sylwestra, to myślę, że też nie mam, co się rozpisywać. Był to bardzo udany czas, prezenty trafione, godziny spędzone z rodziną przy przeróżnych planszówkach i szalona noc sylwestrowa ze znajomymi. 


A Wy jak wspominacie ubiegły rok?

6 komentarzy:

 1. Ja w poprzednim roku także nabrałam ogromnej pewności siebie ! Z tego jestem najbardziej zadowolona ;)
  Życzę Ci samych sukcesów i aby ten rok był jeszcze lepszy niż poprzedni !
  Pozdrawiam serdecznie
  http://fashionismaio15.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Your photos taken at the beach are beautiful, and the photos of you and your classmates are fabulous as well. All of you look very pretty, happy and fashionable. Best wishes for year 2019!

  https://full-brief-panties.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Sporo się u Ciebie działo w poprzednim roku :D Ja tak sobie wspominam 2018 rok.
  Super zdjęcia! Pozdrawiam! wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Widzę, że sporo się u ciebie działo. Rozszerzona matematyka, fizyka i informatyka to już nie przelewki, hah. Także trzymam za ciebie kciuki. U mnie w 2018r. też się sporo działo. :)
  MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 5. Dużo się działo, mnie w tym roku czeka komers.

  mvrtyna.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, miłą opinię.
Motywujecie mnie tym bardzo!
Staram się odwiedzić każdy blog.