sobota, 5 listopada 2016

TAG: Moje dzieciństwo

Cześć!
Pisałam w jednym poście, że zamierzam zrobić post o moim dzieciństwie  i dzisiaj się on pojawia.
Głównie jest to TAG, ale na pewno na te dziesięć pytań nie odpowiem jednym zdaniem tylko się rozpiszę.
Starałam się poszukać też jakieś zdjęcia, stare zdjęcia z mojej młodości, tych przepięknych czasów :) 

Teraz troszkę odchodząc od tematu... Mianowicie przeglądam sobie wyświetlenia na poszczególnych wpisach: "Eksplozja", "Ulubieńcy Października", "Dlaczego nie obchodzę Halloween?"... Co?! 100 WYŚWIETLEŃ! Wow!
Dziękuję! ♥ Widać, że ten post bardzo Was zaciekawił.

Nie przedłużając już zacznijmy!

1. Jakie były twoje ulubione bajki w dzieciństwie?
Zdecydowanie na pierwszym miejscu jest "Kubuś Puchatek"! Byłam jego najprawdziwszą fanką. Miałam mnóstwo jego książek, płyt DVD itd. No po prostu on rządził :D Ja to pamiętam i tak też opowiadała mi mama. A jeśli chodzi o inne bajki to lubiłam też "Krecika", "Smerfy" i te wszystkie typowe bajki, które leciały na dobranockę :'D No sporo tego było i nie potrafię wszystkiego wyliczyć. Jak już byłam nieco starsza, czasy podstawówki, to oglądałam np. "Odlotowe Agentki" no i "Barbie" - wszystkie części! Ja nie byłam wychowywana na bajkach z Disney Channel, czy Nickelodeon i do teraz nawet nie mam kablówki w domu :)2. Twoje hobby, kiedy byłaś młodsza? 
W sumie nie potrafię powiedzieć, co tak szczególnie lubiłam, ale dużo rysowałam, to wiem. Mam dotąd jeszcze mnóstwo rysunków i moi rodzice też. Wszystko zatrzymywali na pamiątkę. Ostatnio nawet oglądałam i czytałam sobie laurki na urodziny mamy lub taty. Sama się z siebie śmiałam.
Miałam razem z siostrą taką zabawę "świat małych ludzików" :D Kiedyś zbierało się takie małe figurki, postacie z bajek, były one naprawdę minimalistyczne, z kinder niespodzianki  na przykład. No i my się nimi bawiłyśmy. Rozkładałyśmy na biurku lub podłodze taką matę, mapę przedstawiającą miasteczko. To właśnie była zabawa typu jak lalkami w dom. 
Grałam też bardzo często z tatą w warcaby, niemal męczyłam go, żeby ze mną zagrał :D 
W dzieciństwie też zaczęłam pisać pamiętnik, to było w sumie moje hobby.
Grałam też rok na gitarze.
No i taniec... Przecież zaczęłam jak miałam 7 lat, ale znalazłam jakieś jeszcze wcześniejsze zdjęcie, na którym mam baletki na stopach :o


Jakość słaba, wiadomo, stare aparaty, komórki :') Mam nawet ubrany komplecik z Kubusiem Puchatkiem :D 

Chodziłam też do chórku kościelnego i zespołu "Promyki", ale muszę przyznać, że śpiew to u mnie klapa, fałsz, totalnie nie mam do tego głosu. 

3. Wspomnienie z dzieciństwa?
Oj, tego jest więcej niż tylko jedno wspomnienie. Pamiętam jak np. kiedyś umalowałam sobie niemal całą buzię pomadką mamy :D Wiecie, chciałam być taka dorosła, więc chwyciłam szminkę i się wymalowałam, ale coś mi nie wyszło :// Miałam wtedy zaledwie kilka latek, może z trzy-cztery lub może nawet dwa. Niestety nie mam nigdzie zdjęcia z tą buzią, przepadło chyba :( 
Przypomniała mi się też taka akcja, kiedy byłam z mamą na zakupach w biedronce :D Miałam wtedy dwa latka. Ściągnęłam jakiegoś pluszaka z półki i mama mi go kupiła! Do dziś go mam, jest to taka cudowna pamiątka! Wszędzie z nim chodziłam, spałam. "Pani Misiowa" - tak go nazwałam :D 
Śmieszne też były momenty, kiedy zamiast wymówić normalnie swoje imię to mówiłam "Joja" :D Było to też chyba pierwsze słowo jakie powiedziałam. Moja siostra też potem zaczęła tak mówić.

4. Czy twoja przyjaźń jest od dzieciństwa?
 Tak :) W sumie od 6-7 roku życia, ale znamy się od przedszkola. I nie ma tu, co więcej w sumie pisać.

5. Z czym kojarzy ci się dzieciństwo? 
Z latami beztroski, zabawy, kiedy nie przejmowało się niczym, można było robić to, co się chciało
Ze smakiem lukrecji. Tak, przyznam się, lubię lukrecję. Mama nam kupowała, takie zawijane, czarne żelki, można nawet było ją normalnie dostać w sklepie, a teraz  jej na półkach nie widzę.

6. Kim chciałabyś być jako dziecko w przyszłości?
Pytanie raczej powinno brzmieć 'kim chciałaś być'. No więc ja, jak to przystało na każdą dziewczynkę, chciałam być piosenkarką :D No przyznajmy się, większość dziewczyn takie miała marzenia. Chyba nawet kiedyś widziałam spadającą gwiazdę, a moim życzeniem było zostać gwiazdą pop, a potem gdy kolejny raz ją zauważyłam to odwołałam to życzenie xd

7. W co najbardziej lubiłaś się bawić w dzieciństwie?
Zdecydowanie lalkami, ale też lubiłam takie zabawy 'ciepło czy zimno', 'stary niedźwiedź mocno śpi' no i chowanego ;D A jak nocowałam u przyjaciółki lub ona u mnie to bawiłyśmy się w top model :D8. Jakie jest twoje pierwsze skojarzenie z dzieciństwa?
Zabawa i beztroska, tak jak powyżej.

9. Jakie miałaś marzenia?
No właśnie to by zostać piosenkarką :') A więcej marzeń nie pamiętam.

10. Czu uważasz, że miałaś lepsze dzieciństwo niż mogłabyś mieć teraz?
Tak. Wtedy technologia nie była tak do przodu, nie było m. in. smartfonów, czy tabletów, a teraz każdy dwulatek śmiga tylko palcami po ekranie, a sześciolatki dostają już tablety, iphony i laptopy, kiedy niegdyś dostawało się rower, jakieś zwierzątko, klocki lego.
Moja dzieciństwo było cudowne i lepszego nie może być :)

______________________________________

To wszystkie pytania :) Post już jest troszkę długi, więc drugą część o moim dzieciństwie możecie oczekiwać niedługo, bo mam jeszcze wiele do pogadania :D Właśnie znalazłam taki stary pamiętnik jakby i tam jest tyle fajnych rzeczy :D

Dziękuję za przeczytanie!

Zaobserwujcie mnie na Instagramie i dodajcie na Snapchacie, jeśli tego jeszcze nie zrobiliście ;)

Pa! ♥